اللهُمَّ عَرِّفْنِی نَفسَکَ، فاِنَّکَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفنِی نَفْسَک، لَم اَعْرِفْ رَسُولَک ... اللهُمَّ عَرِّفنِی رَسُولَک، فَاِنَّکَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنِی رَسولَک، لَمْ اَعْرِفْ حُجَّتَکَ ... اللهُمَّ عَرِّفْنِی حُجَّتَکَ، فَاِنَّکَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفنِی حُجَّتَکَ، ضَلَلْتُ عَنْ دیِنِی ... و در آن سوی این چشم انتظاری ها ...
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
و در آن سوی این چشم انتظاری ها ...
(موجیم و وصل ما از خود بریدن است * ساحل بهانه ایست رفتن رسیدن است)
دوشنبه 28 تیر 1389
بدا

سلام

اعیاد شعبانیه بر شما مبارک

درباره شرایط و علائم ظهور امام زمان علیه السلام صحبت کردیم. دوست عزیزی در قسمت نظرات نوشته بودند که بدا رو هم توضیح بدیم. طبق قولی که به این بزرگوار داده بودم در این پست درباره بدا مطالب کوتاهی رو می نویسم.

قبل از ظهور حضرت، علائمی آشکار میشند و همه ما می بینیم و بعد ظهور اتفاق میفته. که البته از بین این علایم، بعضیاشون حتما اتفاق میفتند که بهشون میگیم علائم حتمی و بعضیاشونم ممکنه اتفاق بیفتند که بهشون میگیم علائم غیرحتمی.

اما بدا یعنی چی؟

ممکنه خداوند اراده بفرماید که بدون اینکه یکی یا بعضی ازین علائم اتفاق بیفتند، امر ظهور انجام بشه. به این پدیده میگیم بدا.

حالا همه علما اینو قبول دارند که در مورد علائم غیرحتمی، امکان بدا هست. اما در مورد علائم حتمی بعضی از علما میگن امکان بدا هست و بعضی میگن نیست.

حالا اگه باز هم سوالی در این زمینه باشه، در خدمتم.


عناوین آخرین یادداشت ها
خوش آمدید
آرشیو
موضوع بندی
عضویت کاربران بلاگ اسکای
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 309095